Інструмент монтування: робота зі змонтованими файловими системами

Інструмент монтування допоможе вам керувати змонтованими у вашій операційній системі файловими системами. Після запуску він покаже повний список змонтованих файлових систем. Для кожної файлової системи Інструмент монтування покаже її назву (яка є насправді назвою пристрою — тобто, наприклад, /dev/sda1 для першого розділу жорсткого диска), тип файлової системи (ext4, ext3, ntfs, vfat, ReiserFS...) і точку монтування у системі (каталог, до якого змонтовано файлову систему).

Якщо вам потрібно вилучити зі списку пристрої, які не є портативними, просто позначте пункт Показувати лише портативні пристрої, розташований ліворуч від списку пристроїв.

Рисунок 9.5. Монтування пристроїв

Монтування пристроїв

Крім того, Інструмент монтування покаже дані щодо використання носія, зокрема загальний об’єм, вільний об’єм і відсоткове значення вільного об’єму. Якщо навпроти цих пунктів буде показано н/д, зазвичай, це означає, що файлову систему ще не змонтовано. Наведення вказівника миші на пункт файлової системи з наступним клацанням лівою кнопкою миші призведе до показу кругової діаграми у правій частині вікна. Ця кругова діаграма відтворюватиме дані щодо використання файлової системи у графічному вигляді. Якщо клацання буде здійснено на пункті ще не змонтованої файлової системи, замість діаграми буде показано напис не змонтовано.

  • Наведення вказівника миші на позначку з наступним подвійним клацанням лівою кнопкою миші призведе до закриття вікна Інструменту монтування і відкриття файлової системи на активній панелі Krusader.

  • Наведення вказівника миші на пункт файлової системи з наступним клацанням правою кнопкою миші відкриє невеличке контекстне меню, пункти якого відповідатимуть діями, які можна виконати з файловою системою. У поточній версії програми ви можете монтувати, демонтувати та виштовхувати носій (якщо пункт належить файловій системі з портативними носіями, наприклад CD-ROM).

Примітка

Розробники планують розширення можливостей Інструменту монтування у наступних версіях Krusader. Інструмент зможе форматувати розділи, змінювати вміст /etc/fstab, створювати нові файлові системи тощо... До речі, роботи у цьому напрямку вже ведуться, див. «Швидкий режим монтування пристроїв».

Швидкий режим монтування пристроїв

Щоб задіяти швидкий режим монтування пристроїв, натисніть бічну кнопку зі стрілочкою Інструмента монтування на головній панелі.

Загальний принцип: буде показано всі можливі точки монтування. Під час кожного показу меню програма визначатиме, змонтовано файлову систему чи ні, і пов’язуватиме пункт з відповідною дією (монтуванням або демонтуванням). Таким чином можна здійснити швидкий доступ до можливостей Інструменту монтування. Цю дію вже реалізовано за допомогою KMountMan::mount і unmount. Використано нові служби KDE Frameworks5 для читання fstab, отже розробникам вдалося прибрати зайвий код зі «старого» Інструменту монтування.