Розділ 7. Клавіатурні команди

Використання клавіатури

У цій главі ми познайомимо вас зі способами ефективного використання клавіатури, оскільки доступ до більшості дій у програмі можна швидше отримати за допомогою натискання клавіш, а не використання миші. Вивчення клавіатурних скорочень потребуватиме певного часу, але оволодіння ними значно збереже ваш час. Будь ласка, зауважте, що у Krusader ви можете користуватися профілями клавіатурних скорочень, які нададуть вам змогу швидко перемикатися між різними варіантами наборів клавіатурних скорочень, наприклад, клавіатурними скороченнями, запозиченими з інших інструментів для роботи з файлами, та створеними вами наборами клавіатурних скорочень.

Ви можете розпочати користування клавіатурними скороченнями одразу після запуску Krusader. Скористайтеся натисканням комбінації клавіш Ctrl+L, щоб перевести фокус до панелі адреси, у поле якої ви зможете ввести потрібну вам адресу каталогу. Після натискання комбінації клавіш Ctrl+Стрілка вниз фокус буде переведено до емулятора термінала, де ви зможете ввести і виконати будь-яку потрібну вам команду. За допомогою натискання комбінації клавішe Ctrl+Стрілка вгору ви зможете повернути фокус до активної панелі. Якщо ви бажаєте перевести фокус на файл або каталог, назва якого починається з літери f, просто натисніть клавішу f, щоб скористатися можливістю швидкого пошуку. Для виконання файла або відкриття поточного каталогу у фокусі ви можете скористатися натисканням клавіші Enter. Не забудьте вивчити призначення функціональних клавіш: F3 — Перегляд, F4 — Редагування, F5 — Копіювання, Alt+Shift+U — Розпакування тощо.

Крім того, ви можете виконувати деякі дії з вкладками тек, зокрема декілька дій з вибору. І, нарешті, ви можете закрити вікно Krusader за допомогою натискання клавіші F10.