ЧаП з користування

1. Чому Krusader підвисає або замерзає під час роботи з «мертвою» точкою монтування?
2. Під час спроб зробити вікно Krusader меншим мені вдалося виявити, що розмір не можна зробити меншим за певне значення. Чому?
3. Samba кодова сторінка ISO 8859-x / Що робити, якщо Krusader не може прочитати спільних каталогів, назви яких містять інтернаціональні символи?
4. Krusader повідомляє «krarc: протокол ... не підтримується» під час відкриття файла архіву, що робити?
5. Програма повідомляє, що «Протокол не підтримується Krusader: "krarc:/шлях/до/певного архіву», коли я намагаюся відкрити архів, що робити?
6. Що робити, якщо зовнішній інструмент відмовляється працювати?
7. Як виконати файли jar (мені не потрібно входити до архіву jar)?
8. Чому у мене виникають проблеми зі з’єднанням FTP?
9. Програма повідомляє, що Протокол FTP не підтримується Krusader під час спроби відкрити віддалений каталог FTP. Що робити?
10. Як мені зробити так, щоб до назв файлів, які копіюються за допомогою FTP, не додавався суфікс .part?
11. Як мені закрити віддалене з’єднання (наприклад з’єднання FTP)?
12. У мене виникають проблеми з протоколом media:/, чому?
13. Як мені вимкнути типові звуки, наприклад звук, що супроводжує дію з вилучення?
14. Як викликати інструмент керування віддаленими з’єднаннями?
15. Чому розпізнавання за типом MIME іноді відмовляється працювати у архівах?
16. Де Конфігуратор? Мені доведеться встановити Плазму, щоб ним скористатися?
17. Як зробити так, щоб вигляд і поведінка програми для двох різних користувачів були однаковими?

1.

Чому Krusader підвисає або замерзає під час роботи з «мертвою» точкою монтування?

Якщо під час перегляду у Krusader, наприклад, спільного ресурсу NFS сервер NFS перерве зв’язок, Krusader зависне. Подібне зависання Krusader (та всіх інших вбудованих переглядачів і редакторів) є критичним, виправити його можна лише за допомогою команди kill -9. Вирішення проблеми поки що не знайдено. Проблема не обмежується лише інструментами керування файлами або навіть операційною системою Linux®! Проблема полягає у тому, що зависання трапляється під час першої ж спроби доступу до «мертвого» спільного ресурсу, — отже не існує обхідних шляхів, способів перевірки, навіть проста команда ls призведе до зависання. Варто виконати найменшу спробу прочитати щось — будь-що — і програма зависне. Єдиним способом уникнути подібної архітектурної проблеми є схема програми з багатьма нитками: якщо зависне одна нитка, програма зможе працювати і надалі, але час створення програми з багатьма нитками, на нашу думку ще не настав, ми навіть не певні, що *всі* системи KF5 за межами програми використовують Qt™-mt (версію бібліотеки Qt™ з підтримкою багатьох ниток). Отже Krusader Krew, ймовірно, не є крайніми щодо вирішення цієї важливої проблеми. У поточному стані вам доведеться змиритися з існуванням цієї проблеми.

2.

Під час спроб зробити вікно Krusader меншим мені вдалося виявити, що розмір не можна зробити меншим за певне значення. Чому?

Бачите кнопки F1, F2 (тощо)? Вони не дають вікну Krusader зменшуватися у розмірах довільним чином, оскільки мають задані мінімальні розміри. Достатньо зняти позначку з пункту меню ПараметриПоказувати смужку функціональних клавіш і ви зможете змінювати розміри вікна Krusader довільним чином. Починаючи з версії 1.51, ми значно покращили цю можливість: після зміни розмірів на кнопках може бути показано щось на зразок «F5 ..ня». Якщо кнопка стає настільки малою, що тексти з неї зникає, ви можете прочитати його за допомогою панелі підказки. Мінімальною шириною для кожної з кнопок є 45 пікселів.

3.

Samba кодова сторінка ISO 8859-x / Що робити, якщо Krusader не може прочитати спільних каталогів, назви яких містять інтернаціональні символи?

Krusader не може (у поточній версії) працювати з кодовими сторінками ISO 8859-x Samba. Якщо ви використовуєте кодову сторінку, відмінну від 8859-1, вам доведеться налаштувати програму вручну. Створіть або змініть відповідним чином файл: ~/.smb/smb.conf

[global] 
     workgroup = МояРобочаГрупа (приклад: WORKGROUP) 
     client code page = МояКодоваСторінка (приклад: 852)
     character set = МійНабірСимволів (приклад: ISO8859-2)
     

Ви можете спробувати налаштувати smb.conf за допомогою відповідного модуля «Системних параметрів».

4.

Krusader повідомляє «krarc: протокол ... не підтримується» під час відкриття файла архіву, що робити?

Належним чином встановіть підлеглий засіб krarc:

Скопіюйте файли kio_krarc.so, kio_krarc.la до /usr/{lib або lib64}/qt5/plugins

Скопіюйте файл krarc.protocol до /usr/share/services

або інший каталог, де розташовано підлеглі KIO у вашому дистрибутиві Linux®.

5.

Програма повідомляє, що «Протокол не підтримується Krusader: "krarc:/шлях/до/певного архіву», коли я намагаюся відкрити архів, що робити?

Піктограми, kio_slaves і документацію слід встановити у належні каталоги ієрархічної структури каталогів KF5. Файли kio_krarc.* мають зберігатися у одному каталозі з іншими підлеглими засобами KIO. Скористайтеся таким підходом: визначіть адресу файлів kio_tar.* і скопіюйте або створіть символічні посилання на kio_krarc.* за тією самою адресою. Після цього не забудьте виконати команду # ldconfig для відповідного каталогу.

6.

Що робити, якщо зовнішній інструмент відмовляється працювати?

Krusader використовує декілька програм, які є його зовнішніми інструментами. Іноді ці програми можуть з певних причин не працювати. Відкрийте вікно термінала і перевірте, чи встановлено певний інструмент:

$ інструмент

Перевірте, чи було належним чином налаштовано інструмент на сторінці «Залежності» Конфігуратора. Для інструментів архівування: наказати програмі виконати пошук інструментів у автоматичному режимі можна за допомогою натискання кнопки Автоматичне налаштування на сторінці архіваторів Конфігуратора. Відвідайте також сторінку «Протоколи» Конфігуратора. Якщо ця сторінка не працює, створіть резервну копію вашого файла налаштувань XDG_CONFIG_HOME/krusaderrc (типово $HOME/.config/krusaderc), а потім вилучіть сам файл, перезапустіть Krusader. Krusader почне роботу з запуску майстра початкового налаштування, виконайте запропоновані майстром настанови.

7.

Як виконати файли jar (мені не потрібно входити до архіву jar)?

Відкрийте сторінку «Протоколи» Конфігуратор і вилучіть пункт application/x-jar з вузла krarc, Krusader більше не входитиме до архівів. Загальні прив’язки файлів оброблятимуться Плазмою, але не Krusader. Щоб пов’язати суфікс jar, виконайте такі дії:

 • Відкрийте «Системні параметри» Плазми: systemsettings

 • ПрограмиПрив’язка файлів

 • Введіть у поле шаблонів назв файлів jar

 • Додайте java у поле програми

8.

Чому у мене виникають проблеми зі з’єднанням FTP?

Подібні труднощі виникають через роботу за брандмауером або проксі-сервером. Відкрийте Системні параметриМережаПараметриПараметри з’єднання, позначку з пункту Використовувати пасивний режим (PASV) має бути знято або встановлено, залежно від поточного стану його позначеності. Тепер спробуйте знову почати сеанс роботи з FTP, щоб дізнатися, чи працюють налаштування. Крім того, переконайтеся, що не відкрито жодного іншого сеансу FTP (за допомогою переглядачів інтернету чи подібних програм), оскільки подібні сеанси можуть спричинити до ускладнень. Докладніше про це можна дізнатися зі сторінки Активне FTP та пасивне FTP, докладне роз’яснення.

9.

Програма повідомляє, що Протокол FTP не підтримується Krusader під час спроби відкрити віддалений каталог FTP. Що робити?

Причиною цієї помилки є те, що можливість «FTP через проксі HTTP» ще не підтримується Krusader. Цю помилку може бути спричинено неправильним налаштуванням параметрів проксі у «Системних параметрах». Змініть параметри проксі так, щоб HTTP-проксі не використовувався, і FTP знову запрацює.

10.

Як мені зробити так, щоб до назв файлів, які копіюються за допомогою FTP, не додавався суфікс .part?

Якщо під час вивантаження файлів до назв файлів додається суфікс .part, після завершення програма автоматично вилучить частину .part з назви. Все працює чудово, але деякі сервери FTP не дозволяють перейменовувати файли. Вирішити проблему можна зняттям позначки з пункту Позначати частково вивантажені файли у Системних параметрах Плазми. Цей пункт розташовано на сторінці МережаПараметриПараметри з’єднання.

11.

Як мені закрити віддалене з’єднання (наприклад з’єднання FTP)?

Настанови можна знайти у главі щодо віддалених з’єднань.

12.

У мене виникають проблеми з протоколом media:/, чому?

У KDE 4 протокол media:/ було вилучено. Будь ласка, використовуйте замість нього протокол mtp:/.

13.

Як мені вимкнути типові звуки, наприклад звук, що супроводжує дію з вилучення?

Це типові системні звуки Плазми, які не пов’язано з Krusader. Якщо ви бажаєте вимкнути ці звуки на загальному рівні, вам слід відкрити Системні параметри Плазми (systemsettings), а потім перейти на сторінку ПерсоналізаціяСповіщенняКерування сповіщеннями, Джерело події: «Робочий простір Плазми» і зняти позначки з пунктів, які вам не потрібні.

14.

Як викликати інструмент керування віддаленими з’єднаннями?

Скористайтеся керуванням закладками програми. Відкрийте віддалену адресу і встановіть на ній закладку.

15.

Чому розпізнавання за типом MIME іноді відмовляється працювати у архівах?

Якщо після входу до архіву і натискання клавіші F3 для перегляду файла з невідомим або порожнім суфіксом, наприклад README, INSTALL тощо, переглядач відкривається у шістнадцятковому режимі, а не у звичайному, вам слід виконати налаштування на сторінці: Системні параметриПрив’язка файлівПрограмаoctet-stream, бінарний переглядач слід вилучити.

16.

Де Конфігуратор? Мені доведеться встановити Плазму, щоб ним скористатися?

Конфігуратор є модулем налаштування Krusader: якщо ви встановили Krusader, ви вже встановили Конфігуратор. З певних причин дехто вважає, що цей модуль є окремою програмою Плазми, але це не так, отже для використання Конфігуратора вам не потрібно встановлювати усю Плазму. У вікні запущеного Krusader скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати Krusader, — у відповідь програма відкриє вікно Конфігуратора. Будь ласка, ознайомтеся з вмістом підручника: у Krusader дуже багато параметрів налаштування. Більшість з параметрів можна змінити відповідно до ваших потреб за допомогою Конфігуратора.

17.

Як зробити так, щоб вигляд і поведінка програми для двох різних користувачів були однаковими?

Припустімо, що поточне налаштування є працездатним, ви можете скопіювати налаштування для іншого користувача.

# cp ~/.config/krusaderrc /home/користувач/.config

Якщо ваш користувач є адміністратором, скористайтеся командою:

# cp ~/.config/krusaderrc /root/.config