Командний рядок або емулятор термінала

Ця частина графічного інтерфейсу може працювати у чотирьох режимах: командний рядок, емулятор термінала, показувати обидва елементи і не показувати жодного. Режим роботи можна вибрати або за допомогою параметрів запуску на сторінці «Запуск» Конфігуратора, або за допомогою параметрів сеансу у меню «Параметри» .

Командний рядок

Рисунок 3.4. Командний рядок

Командний рядок

У режимі традиційного командного рядка буде показано один рядок для введення команд і три кнопки:

 • журналу команд (стрілка вниз) для пришвидшення доступу до раніше введених команд

 • додаток дій користувача (кнопка з зеленим плюсом) для пришвидшення додавання заповнювачів дій користувача

 • кнопка запуску у режимі термінала (піктограма консолі) з такими варіантами:

  • Запустити і Забути

  • Показувати окремо стандартне виведення та помилки

  • Показувати разом стандартне виведення та помилки

  • Почати у новому терміналі

  • Надіслати до вбудованого емулятора термінала

Коли ви вводитимете ваші команди, інструмент автоматичного завершення команд пропонуватиме доповнення відповідно до вказівок «Системних параметрів». Якщо ви бажаєте змінити спосіб поведінки інструменту автоматичного завершення для поточного сеансу Krusader, наведіть вказівник миші на командний рядок, клацніть правою кнопкою миші і оберіть відповідний пункт з контекстного меню. Ліворуч від рядка введення ви побачити локальну адресу, яка відповідає поточному вмісту активної панелі. Вашу команду буде виконано за цією адресою. Якщо ви введете до командного рядка команду cd <каталог> , вміст активної панелі буде змінено відповідно до нового поточного каталогу. Натисніть тут, щоб переглянути клавіатурні скорочення командного рядка.

Емулятор термінала

Рисунок 3.5. Емулятор термінала

Емулятор термінала

Режим емулятора термінала насправді відкриває маленьке вікно консолі, яке за поведінкою повністю подібне до великого вікна. Ви можете змінювати активний каталог у терміналі за допомогою команди cd . Активний каталог емулятора термінала змінюватиметься відповідно до зміни каталогу активної панелі. Якщо буде перетягнуто декілька позначок файлів, варіантом cd не можна буде скористатися. Ви можете скористатися повноекранним емулятором термінала: для цього емулятор слід відповідним чином налаштувати або скористатися натисканням комбінації клавіш Ctrl+Shift+F для перемикання термінала зі звичайного режиму у повноекранний і навпаки. Якщо командний рядок приховано, натисніть комбінацію клавіш Ctrl+, щоб перевести фокус до емулятора термінала. Натискання комбінації клавіш Ctrl+ знову згорне командний рядок. За допомогою натискання комбінацій клавіш Ctrl+Enter і Ctrl+Shift+Enter можна вставити назву файла. Закрити вікно емулятора можна введенням команди exit .

Натисніть тут, щоб переглянути клавіатурні скорочення емулятора термінала.