Робота з архівами

Перегляд архівів

За допомогою віртуальних файлових систем (Virtual file systems або VFS) ви можете здійснювати навігацію архівами подібно до звичайних каталогів. У поточній версії Krusader передбачено підтримку таких типів архівів: ace, arj, bzip2, deb, gzip, iso, lha, rar, rpm, tar, xz, zip і 7-zip, а також підтримку таких архівів, захищених паролями: arj, ace, rar і zip. Паролі можна зберігати у Kwallet. Будь ласка, зауважте, що підтримку архівів спочатку слід належним чином налаштувати у Конфігураторі. Щоб відкрити архів, натисніть клавішу Enter, (двічі-)клацніть на позначці архіву лівою кнопкою миші або натисніть клавішу Стрілка праворуч. Крім того, Krusader підтримує приховані архіви, тобто перейменовані архіви з неправильним суфіксом, наприклад, OpenOffice® використовує для зберігання даних zip-архіви з такими суфіксами назв: odt, sxw і odw. Натискання клавіші Enter відкриє документ OpenOffice®, а натискання клавіші Стрілка праворуч відкриє архів. Іншим прикладом є файли J2EE, у яких суфікс jar відповідає архіву zip. Оскільки Krusader автоматично визначає підтримувані типи архівів, програма відкриває архіви після натискання клавіші , навіть якщо вони належать до іншого типу MIME. Будь ласка, зауважте, що навігація архівами має певні обмеження:

  • Не всі функціональні можливості можна використовувати для довільного типу архівів (приклад: ви не зможете вилучати файли з архівів ace або rar).

  • Дозволи на доступ до файлів, що містяться у архіві, збігатимуться з правами доступу на сам файл архіву.

  • Запрошення командного рядка (якщо воно є видимим) не змінюватиметься після входження до архіву: воно вказуватиме на каталог, де зберігається архів.

  • Перед тим, як ви зможете виконати будь-яку дію над файлами/каталогами, що містяться у архіві, ці файли слід видобути. Програма знову перепакує архів, коли ви вийдете з нього та у випадках, коли Krusader виявить, що ці файли було змінено.

  • Пакування та розпакування є «блоковими діями», для яких програма показує діалогове вікно поступу. Але подібну поведінку може бути змінено у наступних версіях програми, оскільки автори планують створення більшої кількості дій, що працюють у тлі.

Розпакування файлів

Існує 2 способи видобути файли з архівів:

Якщо ви бажаєте розпакувати архів повністю, перейдіть до теки зберігання архіву, позначте пункт архіву і скористайтеся пунктом меню ФайлРозпакувати або клавіатурним скороченням Alt+Shift+U. Krusader запитає вас про те, куди слід видобути файли. Типовим призначенням буде адреса каталогу неактивної панелі. Якщо ви не скасуєте дію, Krusader спробує видобути всі позначені файли до каталогу неактивної панелі.

Якщо ви бажаєте видобути лише частину архіву, увійдіть до файла архіву і скопіюйте файли, які ви бажаєте видобути до їх нового місця зберігання у спосіб, яким ви копіюєте «звичайні»файли. Зауважте, що видобування з архіву у подібний спосіб (пофайлове розпакування) може тривати довше, ніж видобування вмісту архіву у перший спосіб. Дію з розпакування можна додати до черги.

Пакування файлів

Якщо ви бажаєте створити новий архів, почніть з позначення елементів, які ви бажаєте запакувати на активній панелі, потім скористайтеся пунктом меню ФайлЗапакувати або клавіатурним скороченням Alt+Shift+P. Програма відкриє діалогове вікно, у якому запитає вас про назву і адресу, за якою слід створити архів. Оберіть інструмент пакування позначенням одного з підтримуваних суфіксів назв файлів.

Щоб додати файли до існуючих архівів, відкрийте цей архів на одній з панелей, а список файлів, які слід додати, на іншій, а потім просто скопіюйте файли до архіву у спосіб, у який ви копіюєте файли до «звичайного» каталогу. Дію з пакування можна додати до черги.

Перевірка архівів

Поточна версія KrusaderKrusader не може працювати з пошкодженими архівами, оскільки робота з ними може призвести до втрати даних. Якщо програма показує вам повідомлення про помилку під час спроби відкрити архів, або у вас є підозри щодо того, що архів пошкоджено, вам слід перевірити цей архів до того, як ви почнете ним користуватися. Щоб перевірити архів, перейдіть до теки, де він зберігається, і позначте його пункт. Після цього скористайтеся пунктом меню ФайлПеревірити архів або натисніть комбінацію клавіш Alt+E. Krusader виконає перевірку архіву і повідомить вам про результати.