KLettresi käsiraamat

Anne-Marie Mahfouf

Tõlge eesti keelde: Marek Laane
Versioon 2.3 (KDE
4.11) (2013-05-31)

KLettres on rakendus, mille siht on õpetada kasutajale võõrkeele tähtede ning seejärel ka lihtsamate silpide hääldust. Kasutajana peetakse silmas ennekõike lapsi alates vanusest kaks ja pool aastat, kuid see sobib ka täiskasvanutele, kes soovivad omandada algteadmisi võõrkeelest.

Praegu saab kasutada kahtkümmend viit keelt: alamsaksi, araabia, Brasiilia portugali, Briti inglise, heebrea, hispaania, hollandi, hääldusinglise (Phonics), itaalia, kannada, latiniseeritud hindi, luganda, malajalami, norra Bokmål, pandžabi, prantsuse, saksa, slovaki, taani, telugu, tšehhi, ukraina, ungari, USA inglise ja vene, kuid vaikimisi paigaldatakse ainult inglise, prantsuse ja sinu keel (kui viimane kuulub loetletute hulka).

KLettresi kasutamine on väga lihtne. Keelt saab muuta menüüst Keel. Rippmenüüst tööriistaribal või menüüst Tase saab valida taseme (vahemikus 1 kuni 4). Teemat (tausta ja fondivärve) saab muuta samuti rippmenüüst või menüüst VälimusTeemad. Saada on kolm teemat: laste, kõrb ja savann. Lasterežiimi ja täiskasvanute režiimi vahel saab valida menüüs Välimus.