Konfliktide lahendamine

Konfliktid tekivad siis, kui muudad faili, mida on samal ajal muutnud ka mõni teine arendaja. CVS tuvastab konfliktid muudetud faili värskendamisel. CVS püüab siis ühendada teise arendaja tehtud muudatused sinu tööversiooni. Ühendamine aga ei õnnestu, kui nii sina kui teine arendaja olete muutnud faili ühesuguseid osi, mispeale CVS annab veateate.

Cervisia peaaknas annab konfliktidega failidest märku kirje "Konflikt" olekuveerus ning punane värv. Nüüd tuleb sul konfliktid lahendada, enne kui saad faili sisse kanda. CVS keeldub lubamast sisse kanda konfliktidega faile, kui neid pole redigeeritud. Konflikte saab lahendada tavapäraselt: tee peaaknas vajalikul failil topeltklõps ja redigeeri faili meelepärases redaktoris.

CVS tähistab konfliktsed muudatused teatud märke otse keset faili lisades järgmise reegli kohaselt:

<<<<<<<
Muudatused sinu kohalikus versioonis
=======
Muudatused hoidlas
>>>>>>> versiooni_number

Sul tuleb kogu see plokk asendada uue, ühtse versiooniga. Mõistagi on konfliktide lahendamisel jäme ots sinu käes: iga konflikti puhul võid just sina otsustada, milline kahest võimalusest valida.Samuti võid langetada otsuse, et kumbki variant tegelikult ei kõlba ning kirjutada kogu ploki või isegi kogu faili algusest peale uuesti.

Õnneks pakub aga Cervisia välja kena liidese konfliktide lahendamiseks. See ei tähenda, et sa ei pea kunagi faile käsitsi redigeerima, aga tavalisemate konfliktide puhul pole küll selleks vajadust. Cervisia dialoogi CVS - Lahendamine avamiseks vali menüükäsk FailLahenda... või klõpsa märgitud failil hiire parema nupuga ja vali ilmuvast kontekstimenüüst kirje Lahenda...

Joonis 3.3. Cervisia lahendamisdialoog

Cervisia lahendamisdialoog

Dialoogi ülaosas on vasakul näha sinu faili Sinu versioon (A) ja paremal faili versioon hoidlas ehk Teine versioon (B). Erinevused on tähistatud punase värviga. Kahest versioonist allpool on näha Ühendatud versioon. See näitab, milline antud osa sinu kohalikus koopias välja hakkab nägema pärast seda, kui oled klõpsanud nupule Salvesta.

Erinevusi sisaldavate osade vahel saab liikuda nuppudega << ja >>. Dialoogi allosas keskel on näha, millise osa juures parajasti ollakse. Näiteks 2 / 3 tähendab, et parajasti on tegemist teise erinevusega kokku kolmest erinevusest.

Seda, milline variant tuleks lõplikku versiooni jätta, saab otsustada iga osa kohta eraldi. Klõps nupule A valib sinu versiooni, nupule B aga hoidla versiooni. Klõps nupule A+B lisab mõlemad versioonid, kusjuures sinu versioon on esimene. B+A annab samasuguse tulemuse, aga teistpidi: esimesena tuleb hoidla ja seejärel sinu versioon.

Kui mitte ükski versioon sind ei rahulda, klõpsa nupule Muuda, mis avab lihtsa tekstiredaktori, kus saad kogu osa redigeerida. Kui oled valmis saanud, klõpsa nupule OK ning saad tagasi pöörduda dialoogi CVS - Lahendamine juurde ja jätkata konfliktide lahendamist. Näed nüüd osas Ühendatud versioon just äsja redigeeritud osa koos tehtud muudatustega.

Muudatuste salvestamiseks ja oma kohaliku koopia ülekirjutamiseks klõpsa nupule Salvesta. Arvesta, et sellega salvestad mitte ainult selle osa, mis on parajasti näha, vaid kõik faili tehtud muudatused. Kui soovid muudatused salvestada igaks juhuks muu nime all, klõpsa nupule Salvesta kui... Klõps nupule Sulge paneb dialoogi kinni. Kui sulged dialoogi ilma salvestamata, lähevad kõik tehtud muudatused kaotsi.