Mooduli import hoidlasse

Selles osas vaatame, kuidas uut projekti CVS hoidlasse lülitada. Kui soovid kõigest töötada olemasoleva projektiga, mis juba on hoidlas, võid selle osa vahele jätta.

Projekti saab CVS-i lülitada kahel viisil:

  • Importides failid ja kataloogid Cervisia importimisdialoogi abil uude moodulisse. Moodulid on CVS-i hoidla kataloogipuu tipptaseme kataloogid, millega eristatakse ja korrastatakse erinevaid hoidlas asuvaid tarkvaraprojekte.

  • Luues tühja mooduli ja lisades sinna käsitsi uued failid ja kataloogid. See tagab sulle suurema kontrolli, võtab aga usutavasti märksa enam aega.

Oluline

Arvesta, et CVS on algselt loodud tekstifailide tarbeks. Paljud võimalused, näiteks versioonide liitmine, erinevuste näitamine loetaval kujul jne., on kasutatavad ainult tekstifailide puhul. See ei tähenda küll, et CVS-i ei saa kasutada ka binaarfailide jaoks, küll aga seda, et sul tuleb anda CVS-ile täpselt teada, kas tegu on teksti- või binaarfailiga. Kui määrad vale failitüübi, saad peagi aru, et CVS ei käitu nendega õigesti ning lõpuks võivad su andmed tugevasti viga saada.

Projekti importimisel (uue moodulina) on teatud eelised: võimalik on importida kõik failid ja kataloogid rekusiivselt ning moodul ise luuakse automaatselt. Nii on ka suurte projektide import hoidlasse üpris hõlpus. Kuid siin on ka mõningad puudujäägid: Cervisia importimisdialoogi ei saa kasutada failide lisamiseks olemasolevatesse moodulitesse ning faile saab importida kas teksti- või binaarfailidena. Sellest piirangust saab küll mööda hiilida, kui luua kataloog ainult üht tüüpi failidele või anda ette failimustrid, mida importimisel ignoreerida.

Oletame näiteks, et sinu projektis on ainult tekstifailid ja mõned PNG pildid (need on siis binaarfailid). Sa võid lasta CVS-il ignoreerida kõik faile mustriga *.png, kui impordid ülejäänud failid tekstifailidena, või siis liigutada pildid omaette kataloogi ja importida seejärel ülejäänud failid (tekstifailidena). Nii või teisiti tuleb sul äsja imporditud moodulist kohaliku koopia jaoks väljavõte teha, kopeerida sellesse puuduvad failid ja kataloogid ning need hoidlasse lisada ja sisse kanda. Alles siis on import tegelikult läbi saanud.

Seepärast on teine võimalus lisada failid ja kataloogid käsitsi, luues neile eelnevalt tühja mooduli. Tühja mooduli lisamiseks hoidlasse loo lihtsalt uus kataloog CVS-hoidla juurkataloogis. Uue kataloogi nimi on ühtlasi mooduli nimi. Tee uuest moodulist väljavõte. Seejärel kopeeri failid ja kataloogid kohalikku koopiasse ning lisa ja kanna sisse CVS-hoidlasse saatmiseks.

Joonis 2.2. Cervisia importimisdialoog

Cervisia importimisdialoog

Joonis 2.2, “Cervisia importimisdialoog” näitab dialoogi, mis aitab importida projekti moodulina. Cervisia importimisdialoogi avamiseks vali menüükäsk HoidlaImpordi...

Hoidla:

CVS hoidla nimi, tuntud ka kui $CVSROOT. Sul peab olema selles kirjutamisõigus ja hoidla peab olema korrektselt initsialiseeritud. Kui hoidlat ei ole veel olemas, loo see menüükäsuga HoidlaLoo...

Rippmenüüga kastis on näha kõik hoidlad, mille oled varem loendisse sisestanud dialoogiga Hoidlate seadistamine. Kui tegemist on kaughoidlaga, kontrolli, et autentimine töötaks, täpsemat infot annab “Hoidla kasutamine”.

Moodul:

Mooduli nimi, millega projekt salvestatakse. Pärast importimist saab projektist just selle nimega väljavõtteid teha. Täpsemat infot annab “Mooduli väljavõtte tegemine hoidlast”. See on ka vastava kataloogi nimi hoidlas.

Töökataloog:

See on imporditava projekti ülemkataloog. Import algab sellest kataloogist ning edeneb rekursiivselt allapoole.

Tootja silt:

Tootja silti kasutatakse traditsiooniliselt allikate jälgimiseks. Kui sul mingit paremat mõtet ei ole, anna siin oma kasutajanimi. Õigupoolest pole eriti tähtis, mida siin sisestad.

Väljalaske silt:

Ka seda silti on traditsiooniliselt kasutatud tarkvara erinevate versioonide importimisel. Kui sa sellega ei tegele, kasuta sõna start või stringi SUVA_1_0, kus SUVA on projekti nimi ja 1.0 imporditava väljalaske versiooni number.

Eiratakse faile:

Selle välja täitmisel antakse käsule cvs import täiendavalt võti -I failinimed. Seda kirjet tõlgendatakse tühikutega eraldatud nimekirjana, kus seisavad failide nimed, mida tuleb ignoreerida. Üldiselt on mõttekam ja veakindlam viis kontrollida, millised failid hoidlasse lähevad, luua kataloog ainult nende failidega, mida soovid importida, ja siis sellest kataloogist alustadagi. Siiski võib see võti olla kasulik, kui projektis leidub faile, mida CVS vaikimisi eirab, nt. failid nimetusega core. Sellisel juhul kirjuta väljale ainult märk !. See tühistab CVSi eiratavate failide skeemi, täpsemalt vaata “Ignoreeritavad failid”.

Kommentaar:

Sellele väljale saab kirjutada kommentaarid, mis sul on imporditavate failide päritolu, kasutamise, arendamise jne. kohta.

Imporditakse binaarfailidena

Selle märkimisel imporditakse kõik failid binaarkujul, st. käsule cvs import lisatakse võti -kb.

Faili muutmise aega kasutatakse importimisajana

Selle märkimisel märgitakse importimise ajaks failide muutmise aeg, mitte aga importimise aeg ise.

Kui oled väljad täitnud ja klõpsanud nuppu OK, antakse järgmine CVS käsk:

cvs -d hoidla import -m "❷" moodul tootja_silt väljalaske_silt