docs.kde.org
Okno portfela
Poprzedni
Następny

Okno portfela

Dwukrotne kliknięcie na portfelu w oknie Menedżera portfeli KDE spowoduje otwarcie nowego okna z zawartością portfela. Portfel może zawierać wiele folderów, w których przechowywane są hasła i inne dane. Domyślnie portfel zawiera foldery o nazwach Data (dane) i Passwords (hasła).

Okno zawiera cztery panele:



Foldery mogą być dodawane lub usuwane. Wybranie folderu spowoduje uaktualnienie listy wpisów w folderze i panelu z podsumowaniem. Wybranie wpisu foldera spowoduje uaktualnienie panela zawartości i pozwoli na edytowanie tego wpisu.



Wpisy mogą być także tworzone i usuwane przez menu kontekstowe dla wpisów w folderze.

Wszystkie foldery i wpisy mogą być przeciągane do innych portfeli lub folderów. Pozwala to na łatwe spakowanie nowego portfela w celu przeniesienia w inne środowisko. Np. nowy portfel może być utworzony i skopiowany na wymienne urządzenie z pamięcią flash (np. klucz USB). Możesz dzięki temu skopiować ważne hasła i mieć je pod ręką na innym komputerze.

Poprzedni
Następny
Spis treści


docs.kde.org