Розділ 8. Режим керування з командного рядка для створення знімків

KStars можна використовувати для створення зображення неба без запуску графічної частини програми. Щоб скористатися цією можливістю, запустіть KStars з командного рядка з параметрами, які визначають назву файла зображення, а також бажані розміри зображення:

kstars --dump [--filename kstars.png] [--height 640] [--width 480] [--script myscript.kstars] [--date "4 July 1976 12:30:00"]

Якщо назви файла вказано не буде, команда створить файл з назвою kstars.png. Програма намагатиметься створити зображення у форматі, що визначається суфіксом назви вашого файла. Визначено такі суфікси: «png», «jpg», «jpeg», «gif», «pnm» і «bmp». Якщо суфікс файла невідомий програмі, буде створено зображення у типовому форматі PNG.

Так само, якщо ширину і висоту зображення не задано, типовими значеннями цих параметрів будуть числа 640 і 480, відповідно.

Типово, щоб визначити точку центра зображення і спосіб показу, KStars читає значення параметрів, які зберігаються у файлі $KDEHOME/share/config/kstarsrc. Це означає, що вам слід запустити KStars у звичайному графічному режимі, а потім вийти з програми після налаштування потрібних для створення зображень параметрів. Ця система не є аж надто гнучкою, тому автори також додали у програму можливість виконання сценарію D-Bus для KStars, який, власне, і має визначати параметри зображення перед його створенням. Назву файла, яку ви вкажете як параметр-сценарій, має бути пов’язано з коректним сценарієм D-Bus для KStars, наприклад створеним за допомогою Майстра сценаріїв. Сценарій можна використовувати для встановлення центра зображення, географічного розташування, часу і дати, зміни масштабу і налаштування інших параметрів перегляду. Деякі з функцій D-Bus не мають ніякого сенсу у неграфічному режимі (наприклад, waitForKey()); якщо подібні функції присутні у сценарії, під час обробки їх буде проігноровано.

Типово, KStars використовує системні дату і час для створення зображення. Щоб змінити їх, ви можете вказати час і дату за допомогою параметра «--date». Цей параметр також можна використовувати, щоб вказати початкову дату у звичайному графічному режимі.