Failų importavimas

Skrooge gali importuoti kitų finansinių programų ar bankų failus. Taigi jei anksčiau naudojote kitą finansinę programą arba tiesiog nenorite vargti ir rankiniu būdu suvedinėti jūsų operacijas – Skrooge jums padės.

Palaikomi failų formatai

Gali būti naudojamas vienas iš šių formatų:

OFX

Open Financial eXchange (atviras finansinis apsikeitimas). Gerai apibrėžtas ir dokumentuotas formatas, kurį Skrooge importuoja naudojant trečiųjų šalių biblioteką (libofx). Šis formatas rekomenduojamas importui.

QFX

QFX yra komercinės programinės įrangos Quicken™ gamintojų adaptuota OFX versija.

QIF

Quicken™ importo failas. Tikriausiai populiariausias finansinės informacijos failo formatas. Deja jis turi gana nuviliančių trūkumų, pavyzdžiui nenurodoma operacijų valiuta arba nėra griežto datų formato.

CSV

Kableliais atskirtos reikšmės. Nors tai ir nėra grynai finansinis formatas, jis dažnai naudojamas eksportuojant informaciją iš blankų ir kitų programų, dažniausiai dėl to, kad jį lengva naudoti skaičiuoklėse.

CSV specifika

Kadangi nėra griežtai numatyto CSV formato, Skrooge negali tiksliai žinoti, kur turėtų būti datos, kategorijos ir reikšmės... Kad būtų galima tai padaryti, Skrooge tikisi, kad CSV faile bus antraštė, nurodanti kas įrašyta į konkretų stulpelį. Faile turi būti bent jau stulpeliai „Data“ ir „Suma“.

Failo sandarą galite nurodyti rankiniu būdu (t.y. ignoruoti antraštes, randamas faile) stulpelius surašydami programos nustatymuose (Nustatymai Konfigūruoti Skrooge), Importo / Eksporto skiltyje.

Operacijų importas

Viena iš Skrooge taisyklių yra vengti daugelio vedlių ar dialogų. Tai ypatingai tinka importams, kur kitos programos prašo naudotojo įvesti daug informacijos. Tik ne Skrooge. Parinkus meniu punktą FailasImportuoti, jums reikės nurodyti failus (taip, galite importuoti daugiau nei vieną failą vienu metu) ir viskas. Skrooge išsiaiškins failo formatą ir parinks atitinkamą importavimo režimą.

Sąskaita

Jus gali nustebinti tai, kad nereikės nurodyti, kuriai sąskaitai priskirti importuojamas operacijas. Taip yra todėl, kad Skrooge perskaitys sąskaitos numerį faile ir susies importuojamas operacijas su atitinkama sąskaita.

Jei tokios sąskaitos nėra, arba faile nėra tokios informacijos, Skrooge panaudos failo pavadinimą, kaip sąskaitos numerį.

Jei sąskaitos su tokiu numeriu nėra, Skrooge sukurs naują sąskaitą su numeriu, tokiu kaip failo pavadinimas, ir į ją importuos visas operacijas. Tada galėsite arba pervadinti sąskaitą, arba vykdyti masinį pakeitimą, arba naudoti Paiešką ir apdorojimą, kad susietumėte importuotas operacijas su egzistuojančia sąskaita.

Vienetas

Jei importuojamame faile nenurodyti vienetai (taip dažnai būna QIF ir CSV failuose), Skrooge galvos, kad naudojate pirminę valiutą. Jei tai nėra teisinga, naudokite Paieškos ir apdorojimo funkciją, kad nurodytumėte teisingą vientetą (pvz. valiutą).

Data

Kartais failuose data bus įrašyta naudojant formatą, neatitinkantį įprasto jūsų šalyje (taip gali nutikti su QIF arba CSV formatais, OFX turi griežtai nurodytą datos formatą). Skrooge darys viską, kad teisingai atpažintų formatą.

Importo būsena

Importuotos operacijos turi ypatingą būseną. Iš karto po importo jos laikomos „importuotomis, bet nepatikrintomis“. Manoma, kad po importo jūs norėsite patikrinti, ar informacija importuota taip, kaip jūs tikėjotės, taigi jums reikia atskirti importuotas operacijas. Naudojant pradinius nustatymus tokios operacijos bus žymimos mėlyna spalva.

Patarimas

Jei jums toks funkcionalumas nereikalingas, programos nustatymuose galite įjungti parinktį Automatinis patikrinimas po importo.

Sulieti operacijas po importo

Gali būti situacijų, kai jūs rankomis suvedėte operaciją, o vėliau ją importavote naudodami iš banko gautą failą. Tokiu atveju operacija sąraše kartosis du kartus.

Jūs galite sulieti tokias operacijas abi jas pažymėję ir kontekstiniame meniu parinkę Sulieti operacijas. Tokiu atveju visa jūsų rankomis įvesta informacija bus įkelta į importuotą operaciją, o rankomis suvesta operacijos versija bus pašalinta.